choose your language

04532821110

بیمه مسافرتی چیست ؟

بیمه مسافرتی از بیمه‌گزاران در برابر حوادث احتمالی سفر محافظت می‌کند. این بیمه برای اخذ ویزا از بعضی سفارت‌خانه‌ها الزامی است و برای سایر سفارت‌خانه‌ها نیز توصیه می‌شود. با توجه به اختلاف نرخ ارز در کشور ما و اکثر کشورهای خارجی، هزینه‌های درمان در این کشورها بسیار گران است. اگر بیمه‌گزار در صورت بروز حادثه بخواهد هزینه را آزاد پرداخت کند، ممکن است یک سرماخوردگی ساده هزینه‌های سنگینی را برای وی رقم بزند. مشکل بزرگ‌تر می‌تواند این باشد که بیمه‌گزار هزینه درمان خود را همراه نداشته باشد!!! تصور کنید چمدان شما که حاوی وسایل ضروری سفر است مفقود شود. مخصوصاً اگر بدون آن وسایل، ادامه سفر دشوار باشد. اگر بیمه مسافرتی داشته باشید، می‌توانید هزینه خسارت مفقود شدن بار خود را از بیمه بگیرید. بنابراین رسیدن به این نتیجه چندان دور از ذهن نیست که بیمه مسافرتی مزایای زیادی برای بیمه‌گزاران ایجاد می‌کند و تهیه کردن آن برای سفرهای خارج از کشور امری حیاتی است.
 

پوشش‌های بیمه مسافرتی

خساراتی که در صورت وقوع، بیمه مسافرتی از بیمه گذار حمایت می‌کند، پوشش نام دارد. این پوشش‌ها توصیف می‌کند که در صورت وقوع چه حوادثی، شرکت‌های بیمه چه خدماتی به بیمه‌گزاران ارائه می‌دهند. بسته به اینکه بیمه مسافرتی را از کدام شرکت بیمه تهیه و از کدام طرح آن استفاده کنید، پوشش‌ها ممکن است متفاوت باشند.
 

توضیحات تکمیلی بیمه مسافرتی

خرید بیمه مسافرتی، به علاقمندان سفر و به ویژه کسانی که سفر‌های خارجی  متعددی را در طول سال تجربه می‌کنند، کمک می‌کند تا درصورت وقوع حوادث احتمالی، دغدغه‌ای از جنس جبران خسارات مالی نداشته باشند.با بیمه مسافرتی می‌توانید سفرتان را بیمه کنید و به دور از نگرانی برای جبران هزینه‌های پیش بینی نشده، با خیال راحت‌تری از اوقات خود لذت ببرید.بیمه مسافرتی هر گونه خسارت‌های جانی پیش بینی نشده و خسارت‌های مالی مربوط به مفقود شدن مدارک شناسایی، مفقودی یا تاخیر بار، بروز مشکلات حقوقی و … که وقوع آنها پس از آغاز سفر باشد را تحت پوشش قرار می‌دهد.خرید بیمه مسافرتی گاهی از سوی برخی سفارت خانه‌ها الزامی است اما حتی اگر الزامی برای تهیه آن وجود نداشته باشد، توصیه می‌شود برای جلوگیری از هزینه‌های گزاف در اثر وقوع حوادث احتمالی، حتما این بیمه نامه را تهیه کنید.
 

انواع پوشش‌های بیمه مسافرتی

هزینه‌های پزشکی: مانند هزینه مربوط به معاینه، بستری شدن، جراحی، درمان و … تا سقف تعهد بیمه نامه

هزینه فوریت‌های دندانپزشکی: مانند عفونت شدید، درد یا کشیدن دندان

هزینه داروهای ضروری مسافر در صورت مفقود شدن

هزینه بازگشت سفر: در صورتی‌که شخص  10 روز یا بیشتر در بیمارستان بستری بوده و به‌عنوان مسافر عادی قادر به بازگشت نباشد.

هزینه همراه: سفر 1 شخص به عنوان همراه (از اعضای درجه یک خانواده) در صورتی‌که بیمار بر اثر وقوع حادثه به مدت 10 روز یا بیشتر بستری شود.

هزینه ابتلا به بیماری‌های شدید: در این صورت شرکت بیمه موظف است هزینه درمان شخص در همان کشور یا در صورت موافقت پزشک، هزینه‌های لازم برای انتقال وی به کشورش را بپردازد.

هزینه مسائل حقوقی: هزینه‌هایی که ممکن است بر اثر رعایت نکردن قوانین شهروندی در کشور خارجی برای مسافر پیش آید و حتی هزینه‌های جانبی مانند حق‌الوکاله و هزینه مربوط به دادگاه را به همراه داشته باشد.

هزینه بازگشت جسد و تهیه تابوت برای حمل و نقل بین‌المللی

هزینه ناشی از تاخیر در حرکت: این هزینه در بیشتر شرکت‌های بیمه برای مدت زمان بیش از 6 ساعت قابل جبران است و در بعضی از شرکت‌ها موارد زیر درنظر گرفته می‌شود.

راهنمای دریافت بیمه مسافرتی
جهت دریافت هرگونه بیمه نامه یا مشاوره خرید بیمه نامه می توانید  از طریق تماس با شماره تلفن های زیر بصورت رایگان مشاوره دریافت نمایید.
 
09170181110 – 09170131110 – 04532821110

all rights reserved © 2022   –  ArkanTeam.com

all rights reserved © 2022   –  ArkanTeam.com